Wypożyczalnia sprzętu medycznego

Platforma Schumann 3D Platte Medical oddziałuje na organizm ludzki poprzez idealnie dopasowane, trójwymiarowe i rytmiczne zgrane impulsy drgań- biodynamiczny ruch prawoskrętny o częstotliwości drgań 7,83HZ. Rezonans 7,83Hz wpływa pozytywnie na ciało i psychikę człowieka. Nie używa się przy tym żadnych substancji chemicznych ani nie generuje się fali przy użyciu pola magnetycznego.

Platforma Schumann 3D Platte powoduje wzrost gęstości kości, oraz siły mięśni, zwiększa ruchomość stawów, poprawia krążenie krwi i limfy. Polecane jest przy rehabilitacji pooperacyjnej stawów i kręgosłupa, oraz różnych urazów sportowych. Pobudza pracę komórek, napina i odżywia skórę, redukuje cellulit, kształtuje sylwetkę. Może być wykorzystywana w każdym wieku, nie ma skutków ubocznych.

Działanie Platformy Schumann 3D Platte Medical na ciało.

Platforma 3D Platte Medical to biodynamiczny system energii (BDES) generowany przez ruch. Wzmacnia funkcje naszego ciała w przyspieszonym tempie. Nie wytwarza żadnego nienaturalnego „twardego” ruchu, tak jak płyty wibracyjne, ogólnodostępne na rynku. Amplituda ruchu = 0 Platforma wykorzystuje naturalne procesy ruchu, bez udziału prądu wzbudzającego oraz substancji chemicznych. Praca Platformy 3D Platte Medical polega na przeniesieniu delikatnych drgań na całe ciało , szczególnie na układ nerwowo-mięśniowy. Metoda ta jest sprawdzona w terapii, rehabilitacji, regeneracji oraz prewencji. Kilkuminutowe skorzystanie z Platformy 3D Platte Medical przynosi efekty, które dotąd wymagały wielogodzinnego treningu. Oddziałuje na całe ciało i to wielostronnie.

Podstawy zastosowania.

Mięśnie naszego ciała tworzą największy rytmicznie wibrujący organ ciała. Normalny zdrowy mięsień pokazuje sam w stanie spoczynku tzw. mikro-wibrację. Przyjemne drżenie w określonych obszarach częstotliwości, które jakiś czas się jeszcze utrzymuje po śmierci. Częstotliwość oddziałująca na wiele obszarów ciała, znajduje się w częstotliwościach Schumanna, która wynosi 7,8 Hz. Mikro-wibracja nadaje mięśniowi napięcie przygotowawcze, które pozwala na szybsze napinanie, oraz jest odpowiedzialne za utrzymanie temperatury ciała oraz prawidłowej konsystencji krwi i tkanki łącznej. Jedną z najważniejszych funkcji mikro-wibracji układu mięśniowego jest jednak jej działanie na układ krwionośny, którego praca w żadnym wypadku nie jest podtrzymywana przez samo serce. W pobudzaniu i utrzymywaniu tego systemu główną rolę pełni muskulatura. Dzięki temu komórki w rytmiczny sposób są odżywiane, pozbywając się jednocześnie produktów przemiany materii. Proces ten doskonale wspiera 3D Platte Medical.

Intensyfikacja ukrwienia.

Poprzez nasilenie ukrwienia osiągniemy maksymalne zaopatrzenie komórek w tlen i substancje odżywcze. Sprzyja dobremu wchłanianiu witamin i minerałów. Szybszy przepływ krwi zapobiega i niszczy osady oraz wypłukuje toksyny poprzez system limfatyczny. Zwiększona absorpcja płynów przyspiesza ten proces. Organizm jest zmotywowany do tworzenia nowych tkanek. Do tego potrzebuje on cholesterol zmagazynowany w wątrobie (obniżenie poziomu cholesterolu!)

Zastój w układzie ustrojowym.

W środowisku nadkwasoty, z płynów tworzy się żel, co prowadzi do zastoju w kanałach zaopatrywania oraz wydalania. W następstwie tego dochodzi do niedostatecznego ukrwienia oraz zaopatrzenia w tlen. Wynikiem tego jest zwiększony poziom kwasu w tkance. Przy utrzymaniu tego stanu rozwijają się zmiany we wszystkich układach: mięśniowym, naczyniowym, nerwowym, kostnym, chrzęstnym itd. Poprzez pobudzenie wibracji mięśni Platforma 3D Platte Medical sprowadza system tkanek łącznych do prawidłowego funkcjonowania. Prowadzi to z kolei do upłynnienia, odkwaszenia, oraz normalizacji ukrwienia oraz przemiany materii. Wiąże się to z polepszeniem poziomu leczenia oraz procesów immunologicznych. Dalszym skutkiem są redukcja skurczy, ogólne odprężenie, złagodzenie bólu oraz ożywienie. Zastosowanie jest szczególnie zalecane zarówno, jako środek zapobiegawczy, jak i w rehabilitacji po przeciążeniach, obrażeniach, wypadkach oraz operacjach jak i w terapii przeciwbólowej.

Działanie na system nerwowy.

Odpowiednie pobudzanie receptorów przez Platformę 3D Platte Medical w systemie nerwowo-mięśniowym powoduje że informacje szybciej docierają z obszarów peryferyjnych do centralnego układu nerwowego.

Przy zdrowych mięśniach.

Z pomocą wibracji Platformy 3D Platte Medical stymuluje się aktywność mięśni, w efekcie czego następuje zmiana długości mięśnia i zmienia zasięg naczynia krwionośnego, przez co wzrasta zdolność pompowania w nim krwi . Ma to wpływ również na układ nerwowy.

Zastosowanie przy cellulicie.

Czym jest cellulit i jak powstaje?

Cellulit (lipodystrofia) charakteryzuje się tym, że komórki tłuszczowe tkanki tłuszczowej, która znajduje się pod skórą mogą się rozrosnąć dziesięciokrotnie począwszy od wielkości główki szpilki. Mogą również bez trudu przybrać rozmiar „białej fasoli”. Dzięki wibracjom Platformy 3D Platte Medical ciało jest zmotywowane do produkcji nowej, zdrowej tkanki a potrzebuje ono do tego również cholesterol zmagazynowany w wątrobie (obniżenie poziomu cholesterolu!)

Podsumowanie efektów.

W ciągu krótkiego czasu mogą Państwo osiągnąć wspaniałą fizyczną i psychiczną kondycję, połączoną ze odczuwalnym od razu doskonałym samopoczuciem oraz nieznaną dotąd fizyczną ruchliwością. Po regularnym stosowaniu zostanie zredukowany obwód ud, pośladków oraz brzucha. Nabiorą one zarazem jędrności!

Aby zastosowanie było efektywniejsze oraz delikatniejsze dla ciała, koniecznym jest, aby Państwo pili wystarczającą ilość dobrej, czystej wody, oraz by się Państwo odżywiali w sposób zrównoważony. Skuteczne są tu substancje ziołowe, które mogą Państwo dodatkowo zażyć, stosownie do zdrowotnego zapotrzebowania.