Centrum św. Hildegardy

Miło nam Państwa poinformować, że od września personel naszego gabinetu dołączy do grona terapeutów- doradców medycyny naturalnej wg. św.  Hildegardy z Bingen.

Każdy człowiek pragnie żyć w zdrowiu i szczęściu. Dzięki odrobinie wysiłku, chęci i wytrwałości jest to możliwe. By jak najdłużej cieszyć się zdrowiem, warto sięgnąć do pewnego rodzaju systemu- szeroko opracowanego sposobu na zdrowie,  który zostawiła nam św. Hildegarda.  Wskazania tej żyjącej w XII wieku mniszki, gotowe receptury okazują się niesamowicie skuteczne w walce ze współczesnymi chorobami. Św. Hildegarda kładła nacisk nie tylko na świadome odżywianie lecz również na odpowiednie formy spędzanie wolnego czasu, na regularność snu , na aspekt duchowy. Fascynujący jest to, że zaproponowany 800 lat temu przez Św. Hildegardę sposób życia, jest doskonałym poradnikiem dla współczesnego człowieka.

Od września 2019 zatem oferujemy Państwu:

Konsultacje zdrowotne:

  • porady zarówno dla chorych , których zawiodły kuracje farmakologiczne, jak i dla zdrowych, którzy chcieliby stosować skuteczną profilaktykę
  • naturalne składniki, które dają pełną gwarancję bezpieczeństwa, można podawać dzieciom, jak i kobietom w ciąży
  • całościowe podejście do człowieka, które nie oddziela od choroby czynników takich jak stres, praca, problemy duchowe i wewnętrzne
  • kuracje ziołowe
  • zabiegi- m.in. bańki ogniowe, moksa
  • diagnostyka z języka, oka
  • RTZ- Racjonalna Terapia Zachowania
    metoda terapeutyczna opracowana przez amerykańskiego lekarza psychiatrę Maxie C. Maultsby’ego. Jest łatwą w zastosowaniu formą samopomocy pozwalającą poradzić sobie z bólem emocjonalnym. Opiera się na założeniu, że wszystkie zdarzenia w naszym życiu mają charakter neutralny, a to my sami (poprzez swoje przekonania, myśli i postawy) nadajemy im znaczenie pozytywne lub negatywne. Gdy zmieniamy nasze myślenie zmieniają się także nasze emocje i działania. Poprzez proste ćwiczenia uczymy się myślenia w oparciu o fakty, radzenia sobie z niezdrowymi emocjami (poczuciem winy, lękiem, poczuciem niższości i niesprawiedliwości), uzyskujemy równowagę emocjonalną i radość życia. Praca nad własnymi emocjami pozwala poprawić relacje międzyludzkie, samopoczucie a przez to również zdrowie.