Centrum terapii kręgosłupa

I. Terapia manualna kręgosłupa

Terapia manualna jest praktyczną częścią medycyny. Zajmuje się ręcznym badaniem i leczeniem zaburzeń czynności różnych struktur układu ruchu (stawów, więzadeł, mięśni), a w szczególności kręgosłupa.

Terapia jest oparta na dokładnej analizie mechaniki układu ruchu i powstających w nim zaburzeń. Podczas cyklu zabiegów w precyzyjny sposób korygowane jest ułożenie kręgów oraz stawów położonych między nimi, przywracając w ten sposób równowagę całemu układowi. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technik chiropraktyk odblokowuje dany segment kręgosłupa, przez co zmniejsza się ucisk na rdzeń kręgowy i przyległe nerwy, uwalniając w ten sposób pacjenta od bólu (następuje ustąpienie lub zmniejszenie, często już po pierwszym zabiegu).

Terapia poprzedzona jest wywiadem oraz badaniem palpacyjnym i funkcjonalnym narządu ruchu. Badanie to odbywa się zarówno w spoczynku jak i podczas ruchów czynnych oraz biernych.

Czytaj więcej...

II. Terapia czaszkowo- krzyżowa

Delikatna, nieinwazyjna terapia wywodząca się z osteopatii. Za ojców tej terapii uważa się amerykańskich lekarzy osteopatów. Terapia polega na pracy z ciałem pacjenta, gdzie za pomocą subtelnego dotyku wyczuwa się napięcia i nieprawidłowości w strukturach oraz ruchach tkanek, a także kości całego systemu czaszkowo-krzyżowego, który obejmuje: ruchomość ośrodkowego układu nerwowego, wzajemne napięcie układu oponowego, ruchomość kości czaszki, ruch kości krzyżowej.

System czaszkowo – krzyżowy bierze swoją nazwę od przyczepów anatomicznych opony twardej rdzenia kręgowego, która w części bliższej przyczepia się w okolicach otworu wielkiego czaszki, a w części dalszej do kości krzyżowej. Opona twarda jest przekaźnikiem napięć zstępujących z czaszki w kierunku dolnym naszego ciała i wstępujących od kości krzyżowej w kierunku czaszki. Mechanizmem napędowym tego subtelnego systemu jest pulsacyjny rytm powstający podczas produkcji i absorbcji płynu mózgowo – rdzeniowego. W przypadku wielu schorzeń rytm ten ulega zaburzeniu.

Czytaj więcej...

III. PLATFORMA SHUMANNA

Platforma Schumann 3D Platte Medical oddziałuje na organizm ludzki poprzez idealnie dopasowane, trójwymiarowe i rytmiczne zgrane impulsy drgań- biodynamiczny ruch prawoskrętny o częstotliwości drgań 7,83HZ. Rezonans 7,83Hz wpływa pozytywnie na ciało i psychikę człowieka. Nie używa się przy tym żadnych substancji chemicznych ani nie generuje się fali przy użyciu pola magnetycznego.

Platforma Schumann 3D Platte powoduje wzrost gęstości kości, oraz siły mięśni, zwiększa ruchomość stawów, poprawia krążenie krwi i limfy. Polecane jest przy rehabilitacji pooperacyjnej stawów i kręgosłupa, oraz różnych urazów sportowych. Pobudza pracę komórek, napina i odżywia skórę, redukuje cellulit, kształtuje sylwetkę. Może być wykorzystywana w każdym wieku, nie ma skutków ubocznych.

Wypożycz platformę - dowiedz się więcej...

IV. Masaż leczniczy

Masaż leczniczy - masaż polegający na wykorzystywaniu dotyku w celu wywołania uczucia odprężenia i dobrego samopoczucia. Istnieje wiele technik tego masażu, wszystkie jednak polegają na stosowaniu systematycznych ruchów nacierania, głaskania, uciskania, ugniatania lub mocnego oklepywania skóry, mięśni lub stawów. Można go łączyć z innymi zabiegami leczniczymi t.j. aromaterapią czy hydroterapią.

Masaż leczniczy opiera się na technikach masażu klasycznego.

Stosuje się go dla złagodzenia sztywności, napięcia i bólu mięśni (zalecany szczególnie sportowcom dla rozluźnienia mięśni przed zawodami, a po zawodach - dla złagodzenia bólu po wysiłku fizycznym), migrenowego i napięciowego bólu głowy oraz bólu lędźwiowo-krzyżowego, dla ogólnego odprężenia, dla przezwyciężenia stresu. Masaż leczniczy może usuwać skurcze nóg. Masowanie pleców i ramion pomaga kobietom w bólach porodowych. Zwykle masaż leczniczy polega na rozluźnianiu mięśni oraz łagodzeniu napięcia psychicznego, a to przynosi ulgę i uczucie odprężenia. Ten rodzaj masażu zwiększa dopływ krwi do masowanego miejsca, co przyspiesza proces leczenia.